Sodininko Mėnulio kalendorius- mitas ar tikrovė?

Kosmoso poveikiu žmogui galima tikėti arba ne. Tačiau net ir didžiausi skeptikai, atėjus laikui kažką sėti, paslapčia ima žvilgčioti į sodininko Mėnulio kalendorių.

1950 m buvo pradėti moksliniai tyrimai, kurie padėjo išsiaiškinti ryšį tarp keturių elementų (ugnies, oro, vandens, žemės) ir keturių pagrindinių augalo dalių (vaisių, žiedų, lapų, šaknų). Biodinaminės žemdirbystės puoselėtoja Maria Thun visus augalus sugrupavo pagal tai, dėl ko paprastai yra auginami: lapiniai, šakniniai, vaisiniai ir žiediniai. Taigi, kurį laiką to paties augalo sėklos buvo sodinamos kas dieną tomis pačiomis sąlygomis. Buvo stebima, kaip augimas ir derlius priklauso nuo to, kas sodinant vyko danguje.

Per keturiasdešimt kruopščių bandymų metų mokslininkai įsitikino, kad derlius būdavęs gerokai kokybiškesnis, jei pavyzdžiui šakninis augalas būdavo pasėjamas, persodinamas, prižiūrimas "šaknų dieną". Be jokių abejonių, sėjant dar  labai svarbu įvertinti ir Mėnulio fazę.

Mumyse ir visoje gyvojoje gamtoje esantį vandenį Mėnulis priverčia judėti tam tikrais pastoviais ritmais. Sakoma, kad Mėnulis atsakingas už augimą, o Saulė suteikia jėgų. Augalai į kosminę energiją reaguoja, gaudami ją išreikštą keturiais klasikiniais elementais- Ugnimi (šiluma), oru (šviesa), vandeniu ir žeme. O šiluma labiausiai veikia augalo vaisius ir sėklas, oras- žiedus, žemė- šaknis, vanduo- lapus. Galiausiai sodininkystėje ir daržininkystėje mėnesio dienos buvo suskirstytos į keturis tipus.

  • Šaknų dienos- kai Mėnulis užklydęs į Žemės elemento žvaigždynus- Ožiaragį, Jautį ir Mergelę, suaktyvina, sustiprina augalo požeminę dalį.
  • Vaisių dienos- kai Mėnulis užklydęs į Ugnies elemento žvaigždynus- Aviną, Liūtą ir Šaulį, suaktyvina, sustiprina augalo vaisius, sėklas.
  • Lapų dienos- kai Mėnulis užklydęs į Vandens elemento žvaigždynus- Vėžį, Skorpioną ir Žuvis, suaktyvina, sustiprina augalo lapus.
  • Žiedų dienos- kai Mėnulis užklydęs į Oro elemento žvaigždynus- Svarstykles, Vandenį, Dvynius, suaktyvina, sustiprina augalo žiedus.

Viską geriau sėti ir sodinti Mėnuliui leidžiantis- kai jis keturiolika mėnesio dienų keliauja per Dvynius, Vėžį, Liūtą, Mergelę, Žuvis, Skorpioną, Šaulį. Sakoma, kad tada Žemė "įsikvepia" ir augalo jėgos nukeliauja į apatinę jo dalį. Augalai gerai įsišaknija ir auga sveiki.

 

Visi darbai, reikalaujantys jėgų viršutinėje augalo dalyje, atliekami Mėnuliui kylant (Šaulys, Ožiaragis, Vandenis, Žuvys, Avinas, Jautis, Dvyniai). Dabar Mėnulis keturiolika mėnesio dienų keliauja per likusius  Zodiako ženklus. Šiuo laikotarpiu Žemė "išsikvepia". Tai tinkamas metas nuimti derlių.

 

Jei nebuvo galimybės augalo pasėti tinkamu laiku, bent likusius priežiūros darbus reikia atlikti augalui tinkamomis dienomis.

 

Iki vidurdienio Žemė "iškvepia" ir augalo jėgos, syvai nusiledžia žemyn. Keli pavyzdžiai. Ridikėlių, išrautų ryte, lapai ilgiau išlieka gražūs, tačiau šaknys greitai suvysta. Ridikėlius išrovus vakare, šaknys ilgai būna gražios ir traškios. Salotų lapai ilgiau stovi gražūs, nuskinti iš ryto.

 

Jei augalas sėjamas dėl sėklų, ta daryti patariama, kai Mėnulis Liūto ženkle.

 

Parengė A. V.